Yavru Kedi Oyuncakları

Dünyanın en şanslı insanları içlerinde kedi sevgisi olan ve bir yavru kedinin gelişimine tanıklık etme fırsatı yakalamış olanlar bizce. Yavru kedi gelişiminde oyunun önemi büyük. Bu da demek oluyor ki yavru kedi oyuncakları da miniklerin sağlıklı bir yetişkin kediolmaya giden yoldaki yakın arkadaşları. Yavru kediler için oyuncak seçerken önceliğiniz sağlıklarına zarar vermeyecek oyuncaklar olmalı. Zira sağlıksız boyalar kullanılarak üretilmiş ya da parçaları kopup yavrunun yutmasına neden olacak modellerdeki oyuncaklar yavruların sağlığını tehdit edebilir.

Sesli oyuncaklar yavruların kulaklarının gelişmesine yardım eder

Sesli oyuncaklar örneğin çıngıraklı toplar yavru kedilerin duyma duyusunun gelişmesine yardım eder. Ayrıca bu oyuncaklar kedilerin kulak, pati ve göz koordinasyonu sağlaması konusunda da oldukça etkilidir. Bu nedenle yavru kediniz için çıngıraklı oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Hareketli oyuncaklar da faydalı

Hareket eden oyuncaklar da örneğin kurmalı fareler gibi yavru kedi gelişimiiçin son derece faydalı. Bu oyuncaklar yavruların görme duyusunu ve görme-vücut koordinasyonunun gelişmesine ciddi oranda yardım eder. Ayrıca genetik olarak avcı bir canlı olan kedilerde kaçan avları kovalamak deyim yerindeyse bir ihtiyaçtır.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: