Yavru Kediler İçin Oyunun Önemi

Yavru kediler için oyun neredeyse mama kadar su kadar gerekli. Çünkü yavrunun bedensel gelişimi için nasıl beslenmesi gerekiyorsa ruhsal ve sosyal gelişimi için de oyun oynaması gerekiyor. Neden mi? Çünkü yavru kediler oyun ile dünyayı ve diğer canlıları tanıyor, onlarla ilişki kuruyor yani sosyal yönlerini geliştiriyorlar.

Oyun deyip de geçmeyin

Oyun deyip de geçmeyin çünkü oyun oynaması engellenen, oyun oynadığında kızılan bir kedinin sağlıklı bir yetişkin kedi olma olasılığı yok denecek kadar az. Nasıl ki çocuklar için oyun vazgeçilmezse yavru kediler için de vazgeçilmez. Bu arada eğer bir yavru kedi sahiplenecekseniz onu uzun saatler boyunca evde yalnız bırakmanız oyun oynayacak kimseyi bulamaması anlamına gelir ki uzmanlar bunu tavsiye etmiyorlar. Uzun saatler boyunca evde olmuyorsanız bir değil birlikte oyun oynayarak ruhsal, sosyal ve bedensel gelişimlerini çok daha sağlıklı şekilde tamamlayacak 2 yavru kedi sahiplenmeniz çok daha makul.

Oyuncakları da unutmayın

Yavru kediler oyun oynamaya dolayısıyla oyuncaklara bayılır! Ancak evde kendi kendinize yapacağınız bazı oyuncaklar kedilere zarar verebilir. Örneğin sık sık kedilere jelatinden ve folyodan toplar yapılır oynamaları için. Oysa jelatini yutabilir yavru kedi ve folyo da zehirlidir. Yani cimrilik etmeyip yavru için en azından 1-2 tane iyi oyuncak satın alsanız iyi edersiniz.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: