Yavru Kediler İçin Zararlı Oyuncaklar

Yavru kediler için oyun ne kadar önemliyse doğru oyuncak seçimi de o kadar önemlidir. Zira yanlış malzemeler kullanarak evde yapacağımız oyuncaklar ya da kediler için olan ancak sağlıksız materyaller kullanılarak üretilmiş oyuncakların pofutuk yaramazlara faydadan çok zararı olabilir. Bu nedenle oyuncak deyip geçmemenizde ve yavru kediniz için oyuncak alırken ya da yaparken özenli olmanızda fayda var.

Folyo ve ambalaj kağıdı yavrular için zararlı

Çoğumuz yavru kedilere oynamaları için evdeki malzemeleri kullanarak oyuncaklar yapıyoruz. En çok da folyo ve ambalaj kağıdından toplar yapıyoruz miniklere. Ancak bu çok yanlış bir hareket, çünkü folyo metalden üretiliyor ve yavru kediler oyun oynarken bu maddeyi ağızlarına sokup toksik maddelere maruz kalıyorlar. Plastik ambalaj kağıtları da hem sağlıksız hem de ambalaj kağıdı kullanılarak yapılmış topları yavruların yutma olasılığı çok yüksek. Bu nedenle asla folyo ve ambalaj kağıdından oyuncak yapmamalısınız yavru kedinize.

Küçük parçaları olan oyuncaklardan uzak durun

Yavru kediler için tehlikeli oyuncaklar arsında en dikkat edilmesi gerekenlerden biri de küçük parçaları olanlar. Bu oyuncakların parçalarını yutmaları kedilerde ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Yani yavru kediye oyuncak alırken ne çok büyük ne çok küçük ve parçaları kopmaya elverişli olmayan oyuncakları tercih etmeli ve bu oyuncakların da etiketlerini okuyarak imal edildikleri malzemelerde kedi için zararlı maddelerin kullanılmadığından emin olmalısınız. Son bir not; geleneksel olarak kedilere oynaması için verilen yün yumakları kedilerin boğazlarına dolanarak ölmelerine sebep olabiliyor,yani yavru kedilere oynaması için asla yün yumağı vermemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: