Yavru Kediler İle Oynanabilecek Oyunlar

Yavru kedi ile yaşamanın keyfi oyunla çıkar! Yavru kediler bıkıp usanmadan saatlerce oyunoynayabilirler. Özellikle hareketli cisimleri kullanarak yavrularla harika zaman geçirebilirsiniz.Çıngıraklı toplar ve kedinin

kovalamasını sağlayabileceğiniz bir ip yavru kedi ile harika zaman geçirmeniz için yeterli olacaktır. Ancak ip ile yavru sadece sizin yanınızdayken oynamalı. Çünkü ipler yavru kediler için zararlı oyuncaklar arasında, yavrular ipleri boyunlarına dolayabiliyor ve bu da hayati risk anlamına geliyor. Bu arada birlikte oyun oynarken siz çok eğleneceksiniz ama yavru kedi sadece eğlenmekle de kalmayacak ve aynı zamanda fiziksel ve ruhsal gelişimi için de oyundan faydalanacak.

Yavru kediyle asla sert oynamayın!

Minik pisilerle oynarken onlara kesinlikle sert davranmamak gerekiyor. Koşup koşup ayağınıza atlasa bile karşılık olarak onu itmemeli, ona bağırmamalı ya da herhangi başka sert davranışta bulunmamalısınız. Çünkü bu tip tepkiler yavruların saldırgan bir ruh haline bürünmesine neden olabilir. Ve oyun ile aranızda bir bağ kurulacağı yerde kedi sizden korkmaya başlar, size güven duymaz, bunun neticesinde de birlikte uzun ve mutlu bir yaşam sürme hayaliniz ciddi biçimde sekteye uğrayabilir. Yavru kedi ile yumuşak şekilde ve ona uygun oyuncaklar kullanarak oynamak en doğrusudur.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: