Pofudukların Efendisi Tüylü Kedi

Kediler dünyanın en güzel ve en sevilmeye değer canlıları, çünkü onlar sadece güzel değil aynı zamanda sevimli, akıllı, özgür ruhlu ve tüylüler! Evet, kedilerin bu denli çok sevilmesinde tüylerinin büyük bir rolü olduğunu yadsımak mümkün değil. Öyle ya kedileri okşarken kendimizden geçmemiz, yüzümüze sürtündüklerinde keyiften bayılmamız hep o yumuşacık, mis gibi kedi kokan tüyler yüzünden değil mi? İşte herhalde bu nedenlerle olsa gerek tüylü kediler kedi aleminin her daim en sevilen ve en popüler parçalarından biri olmayı başarıyorlar.

Tüylü kedi ile yaşa tüy kadar hafif hisset!

Bütün gün işte yorulmuşsun, derdin, sıkıntının bini bir para üstüne bir de işten eve dönerken çektiğin trafik çilesi nedeniyle hepten bitmişsin, anahtarı kapının kilidine sokup çeviriyorsun, kapıyı açıyorsun ve seni şöyle bir tatlılık karşılıyor! Ne dert kalır ne tasa, olursun tüy gibi hafif!

Stres mi? O da ne?

Ayaklarını uzatıyorsun, tüylü topaç hoplaya hoplaya yanına geliyor gıdısını açıyor okşaman için, karşı koymak ne mümkün? Başlıyorsun okşamaya, ellerin o yumuşacık tüylere değer değmez stres uçup gidiyor. Üstüne bir de sen okşadıkça ve tüylü kedi mırladıkça mayıştıkça mayışıyorsun…

Geceleri üşüyenlerden değilsin!

Gece oldu, yatağına girdin, hop tüylü kedi de sıçradı yattı yanına! Pofutuk tüyleri ile ısıttı yatağı, seni, şanslısın! Kaç kişi buz gibi yatağında üşürken sen üşüyenlerden değilsin!

Yani…

Yanisi oldu da bir gün sokakta yürürken böyle hüzünlü hüzünlü duran bir tüylü kedi yavrusuçıkarsa karşına sakın ona arkanı dönüp gitme, gitme ki yukarıda tüm anlattıklarımız hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönsün, tüylü yavru da sıcak bir yuva sahibi olsun :).

Bu arada dünyanın en uzun tüylü kedisi ile tanışmak için şuraya tıklamanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: