Ses dalgaları ile tedavi – PulsaVet

Kediler ve köpekler için Versatron PulseVet şok dalgası terapisi sunmaktadır. Bu teknoloji, vücudun kendi iyileşme sürecini teşvik etmek ve hızlandırmak için darbeler veya şok dalgaları olarak adlandırılan yüksek enerjili ses dalgaları kullanır. Bu ses dalgaları daha yüksek enerji açığa çıkarır ve ultrason veya lazerden daha derin penetrasyona neden olur.

Dalgalar yumuşak dokulardan farklı derinliklerde belirli bir tedavi alanına gider ve iyileşmeye başlar. Yüksek enerjili ses dalgaları, hücreleri uyarır ve vücutta iltihabı ve şişliği azaltan, kan akışını artıran, kemiklerin oluşmasına ve iyileşmesine yardımcı olan ve yara iyileşmesini artıran iyileştirici büyüme faktörlerini serbest bırakır. On yıldan uzun bir klinik araştırmanın desteğiyle, şok dalgası, hareketliliği artırmak ve hayvanlarda ağrıyı azaltmak için kullanılabilir:

  • Osteoartrit
  • Tendon / bağ yaralanmaları
  • Yaralar
  • Kemik kırıkları
  • Sırt ağrısı
  • Omuz instabilitesi

Şok dalgası invaziv değildir, bu şartlarda steroidal olmayan farmasötik ilaçlar yerine, cerrahiye alternatif olarak veya rehabilitasyon planının bir parçası olarak kullanılabilir. Ortalama bir tedavi göreceli olarak hızlı ve kolaydır, tipik olarak toplam 5-10 dakikadır. Ses enerjisi ve derin iyileşme ile uğraştığımız için köpeğinizin kısa etkili, geri dönüşlü bir sedasyona ihtiyacı olabilir. Köpeğinizin optimum rahatlığını sağlamak için bu gereklidir.

Vet. Hek. M. Zeki

Öğrenme serüvenimiz asla bitmeyecek, öğrenmek için öğrenci olmaya devam... Veteriner Hekim

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: