Yavru Kedi Bakımında Gerekli Malzemeler


Kediler evimize neşe katan hayvanlardan bir tanesidir. Hele bu hayvanlar bir de yavru olursa zaman bu neşemiz bir kat daha artıyor. Onların oyunları, sevimlilikleri derken bütün stresimizi atıyoruz. Abi bu minik dostlarımızda tıpkı bebekler gibi bakıma muhtaçlar. Onlarında ihtiyaç listeleri var.   Beslenme alışkanlığı, tuvalet ihtiyacı, oyun gereksinimi gibi önceliklerini karşılamak gerekiyor. Peki, yavru kedilerinizin ihtiyacı olan malzemeler nelerdir?

Kum Kabı

Yavru kedilerin ana ihtiyacı İçerisinde yeterli bir miktar kum olan bir kum kabıdır. Sonuçta hayvanlar için tuvalet ihtiyacı çok önemlidir. Kötü kokuları engellemek içinde bunun en iyi yolu bir kum kabı edinmek ve yavru kediyi oraya alıştırmaktır.

Mama

Kediler mama seçimi konusunda çok seçicidirler. Eğer siz yavru kediye başından itibaren ev yemeği verirseniz kediler büyüyünce kuru mamaya alışamazlar. Kedilerin damak zevkleri de farklıdır. Bazıları etten bazıları tavuktan hoşlanırlar. Onların zevklerine uygun seçimler yapmanız çok önemlidir ve kullanma kılavuzunda belirtilen ölçülerde kullanınız.

İki Yemek Kabı

Kedilerin karınlarını doyurmaları için iki adet yemek kabı gerekiyor. Bir tanesi kuru mama için diğeri ise su içindir. Karınlarını doyuran kediler her zaman daha keyifli olurlar.

Tırmalama Tahtası

Eğer kedileriniz mobilyalarınızı tırmalıyor, eşyalarınıza zarar veriyorsa o zaman bunun engellemenin bir yolu var. Bir tırmalama tahtası edinmek.  Kedilerin tırnaklarını tırmalama ihtiyaçları çok doğaldır. Onları törpülemeleri gerekir.

Boyun Tasması

Kediler yavru iken çok hareketli ve yaramazdırlar. Evinizin hemen her tarafına kaçabilirler. Onları bulmanız zor olabilir. Boyunlarına taktığınız çanlar sayende onları bulabilirsiniz.

Tarama Ürünleri

Kedilerin tüy yapılarına göre düzenli bir şekilde taranmaları gerekmektedir.

Taşıma Çantası

Yapacağınız yolculuklar sırasında, veterinere muayenelerine giderken sahip olmanız geren ürünlerden bir tanesidir. Bu şekilde hem kediniz rahat eder hem de siz rahat etmiş olursunuz.

Yatak

Yavru kedinizin kendini güvende ve daha rahat olarak hissedebileceği bir yatak da ihtiyaçlar arasında yer alır.  Eğer yatağınız kapalı tarzda olursa daha kullanışlı olur.

Oyuncaklar

Kedilerin özellikle yavruların oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Oyuncaklarıyla oynayıp üzerilerindeki enerjileri atabilirler ve evde daha az sorun çıkartabilirler.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: